270
прос

Педагогічний міст «Інноваційні технології формування мотиваційної сфери школяра як фактор підвищення якості освіти»

Нажмите на изображение чтобы увеличить и посмотерть его в реальном размере

31 березня 2016 року, на базі ЗОШ №47, відбувся Педагогічний міст «Інноваційні технології формування мотиваційної сфери школяра як фактор підвищення якості освіти». Мета заходу - збагачення педагогічного досвіду вчителів і керівників навчальних закладів інноваційними формами й методами формування мотиваційної сфери школяра як бази для успішного навчання.

Робота в 7 педагогічних студіях була спрямована на вирішення актуальних проблемних питань модернізації освіти, популяризацію ефективних засобів додаткової позаурочної освіти для задоволення мотиваційних потреб школярів. Учасники розглянули шляхи підвищення якості освіти в умовах єдиного освітнього простору міста. А також презентовані інноваційні форми й методи формування мотиваційної сфери школяра. як бази для успішного навчання.

Поєднання форм організації навчально-виховного процесу для ознайомлення учнів з традиціями різних народів показали на студії №1 учителі української мови та літератури ЗОШ №47 Желєзкіна Р.В. та Матвієнко Л. В. Вони ознайомили учасників з прийоми роботи щодо формування в учнів основ світогляду, цілісного бачення навколишнього світу й самих себе, свого місця та ролі в природі та суспільстві. Їх заняття направлені на збагачення досвіду життєдіяльності учнів на основі загальнолюдських цінностей в умовах багатонаціонального середовища. Вчитель трудового навчання Севрук Г. А. впевнена, що народна символіка має велике значення в етнізації дітей, формуванні в них історичної пам'яті, національного світогляду, патріотизму тому й залучила учасників студії до виготовлення «мішечків щастя».

У студії № 2 Боруш О.М., учитель біології ЗОШ № 47, провела презентацію екологічного проекту «Зелений росток» та запропонувала увазі учасників декілька прийомів роботи, які можна використовувати не тільки на уроках екологічного виховання, а й у повсякденній практиці. Крім того учитель трудового навчання Богословська Г.І. розповіла про акцію «Збережемо первоцвіти» у якій шкільний клуб «Зелений росток» теж брав участь. Одним із етапів цієї акції було виготовлення учнями квітів, які замінили первоцвіти. Педагоги приєдналися до цієї акції і кожен зміг зробити квітку на пам’ять.

Аудиторія студії №3 була ознайомлена з досвідом роботи педагогічного колективу ЗОШ №54 щодо організації навчання учнів у дистанційному режимі. Під час роботи студії вчитель математики, директор школи Тілініна Т.В. розкрила методичні аспекти формування дистанційних предметних модулів як засобу підвищення якості самостійної роботи учнів. Ця робота сприяє забезпеченню рівного доступу дітей та дорослих будь-якого віку і стану здоров’я до якісної основної або додаткової освіти на дистанційній основі та можливості отримання відповідного документу про освіту державного зразка.

Учителі іноземної мови ЗОШ № 47 Корольова О.С., Орлова Н. А. на студії №4 «Моделювання цілісного комунікативно-розвивального простору на уроках філологічного циклу» презентувала різні засоби мотивації учнів до вивчення другої іноземної мови. Разом з нею в студії працювали координатор з питань грецької освіти пані Хриса Тамісоглу, вчителі з Греції пан Ясонас Іованопулос, пан Костас Гамврулос, а також була присутня завідувач відділу освіти Федерації грецьких товариств України Добра О.М.

Студія №5 була присвячена співпраці батьківської та педагогічної спільноти з формування ключових і предметних компетентностей школяра. Учителі початкових класів ЗОШ № 47 Хараман О.М., Чекмак В. К., Ріхтовська В. В. ознайомили учасників студії з інноваційними формами роботи з батьками, які дають позитивні результати в підвищенні якості освіти. Презентована «веселкова» декада роботи з батьками, системна підготовка майбутніх першокласників та їх батьків до навчання в школі.

Театралізація як засіб формування емоційно-ціннісного ставлення дитини до себе та інших людей, була представлена в студії №6 учителем російської мови та літератури ЗОШ №47 Гаращенко Г.П. Питання реалізації мовного компоненту Держстандарту через роботу шкільної театральної студії викликали не аби який інтерес. Тим більше, що разом зі своїм наставником працювали й учні, учасники театрального колективу.

Цілісне засвоєння змісту освіти через забезпечення наскрізної інтеграції та практичної спрямованості проектної діяльності було продемонстровано на студії №7 Фуріною О.А., заступником директора ЗОШ № 50. Технологія організації міжпредметних проектів з учнями різних вікових категорій була презентована чітко, яскраво. Учасники студії одержали багато порад з досвіду роботи над проектом, у практичній частині змогли зробити нотатки до свого майбутнього проекту.

На адміністративній студії директор ЗОШ № 47 Воробей Н.І., заступники Ферсілєєва Ж.М., Стовба С.М. ознайомила учасників зі стратегічними пріоритетами в роботі освітнього закладу з реалізації освітньої та соціокультурної політики в нових суспільних умовах. Викликали інтерес ефективні технології управління щодо формування єдиного освітнього простору навчального закладу, організації профільної підготовки старшокласників. Керівники показали шляхи залучення громади до управління якістю освіти.

У роботі студій взяли участь 180 учасників, серед яких працівники управління освіти міської ради, методисти науково-методичного центру, керівники загальноосвітніх навчальних закладів міста та закладів позашкільної освіти, педагоги, які опікуються проблемами підвищення якості середньої освіти.

На завершення роботи педагогічного мосту учасники театральної студії презентували одну із своїх останніх робіт «Записки», де піднімаються проблеми взаєморозуміння дітей і дорослих. Ця проблема буде розглянута педагогами на наступному педагогічному форумі. Таким чином був прокладений «міст» на наступний навчальний рік.

0 Обсуждений:

Форма входа

Запрошуємо

на офіційний сайт загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 47
міста Маріуполь

Презентація опорної школи
Ошибка в воспроизведении
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода у місті
Кто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі